Naprawy spawalnicze - Naprawy spawalnicze wózków widłowych – których elementów najczęściej dotyczą?

Naprawy spawalnicze wózków widłowych – których elementów najczęściej dotyczą?

Wózek widłowy, zwany również wózkiem podnośnikowym, służy do podnoszenia i przenoszenia materiałów na krótkie odległości. Używany jest w magazynach, firmach produkcyjnych i handlowych, przy ładowaniu i rozładowywaniu pojazdów, a także na liniach produkcyjnych, a ze względu na znaczny ciężar ładunków i specyfikę użytku, nierzadko ulega różnego rodzaju awariom.

Na czym polegają naprawy spawalnicze wózków widłowych?

Sposobem na naprawę zepsutych elementów w przypadku ich pęknięcia jest interwencja spawacza UDT. Proces rozpoczyna się od wstępnej oceny stopnia uszkodzenia elementów wózka. W niektórych przypadkach naprawa może okazać się niemożliwa lub nieopłacalna. Zdecydowanie częściej jednak taki serwis wózka widłowego pozwala przywrócić urządzenie do pełnej sprawności.

Jakie elementy wózków widłowych może naprawić spawacz UDT?

Naprawy spawalnicze mogą dotyczyć wielu elementów konstrukcyjnych wózka. Błędy w użytkowaniu lub awarie wynikające ze zmęczenia materiału dotykają najczęściej wielu określonych, newralgicznych części. Poniżej kilka przykładów.

Wózek widłowy to pojazd posiadający otwartą ramę, na której często umieszcza się tak zwaną kabinę bezpieczeństwa. Stosuje się również klatki, które służą jako ochrona pracowników i narzędzi. Uszkodzenie tych elementów stwarza ryzyko wysokiego zagrożenia dla osoby kierującej pojazdem.

Aby przetransportować zbelowane ładunki, niezbędny jest dobrze funkcjonujący chwytak, montowany do standardowej karetki wózka i wyposażony w przesuw boczny. Uszkodzone złącza lub zawory mogą spowodować konieczne do naprawienia usterki.

Podczas pracy awarii często ulega również znajdujący się na przednim moście napędowym maszt wózka widłowego, element niezbędny do wykonywania operacji unoszenia ładunków. Kolejną częścią, która często ulega zniszczeniu, są same widły. Służące do unoszenia jak i utrzymania towaru podczas transportu, a także jego rozmieszczenia, psują się ze względu na częstą eksploatację. Również płyta czołowa wózka, zwana karetką, do której maszt i widły są bezpośrednio przymocowane, wymaga niekiedy interwencji fachowców.

Wózki widłowe to pojazdy, które muszą sprostać wymogom ciężkiej i intensywnej pracy. Naprawy spawalnicze pozwalają utrzymać wózek w pełnej sprawności i przedłużyć jego eksploatację na lata.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj